Absolwentka IWA UMCS w Lublinie.

Inicjatorka i współorganizator wielu cyklicznych imprez artystycznych m. in: Łaziskiego Pleneru Malarskiego, Pleneru Młodych „Impresje Mikołowskie”, pleneru gimnazjalistów „Paryż w malarstwie i rysunku”, konkursu plastycznego „Ze sztuką na Ty”, wystawy „Konfrontacje Nauczycieli”.
Doświadczony pedagog sztuki, autorka szeregu innowacji i programów autorskich w zakresie nauczania plastyki.
W latach 2004-2006 reprezentowała środowisko plastyczne w ramach obchodów „Dni Polskich” w Rawennie, we Włoszech. W 2019r była jednym z 24 artystów reprezentujących „Sztukę Polską w Pigułce” w A.R.Gallery w Nowym Jorku.

 

W centrum Mikołowa ma własne atelier – prowadzi galerię sztuki AN-ART. Jej obrazy znajdują się w zbiorach w Polsce, we Włoszech, Szwajcarii, Kazachstanie, Australii, Kanadzie i USA. Ma na swoim koncie 30 wystaw indywidualnych i 57 zbiorowych.

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Obrazy Ani są jak krótkie formy filmowe. Niezwykle ciekawe pod względem treści i formy. Każdy z nich opowiada historię, pokazuje relacje, przenikające się wpływy i zależności. Widz może się tylko domyślać powiązań, ujawnianych lub skrywanych uczyć, niewypowiedzianych dialogów bohaterów... Wielowarstwowość przekazu wspierana jest wielowarstwowością techniki malarskiej. Wielobarwne plamy przenikają się wzajemnie, wychodzą jedna z drugiej, istnieją w symbiozie i niezwykłych laserunkach. Emocje, sieć powiązań, przekazy i relacje buzują pod powierzchnią kolejno nakładanych warstw farby olejnej.
Kasia Korus
Kurator