Ari Dykier jest artystą na codzień mieszkającym w Polsce. Uczęszczał do Camerimage Film School a na codzień zajmuje się realizacją obrazu przy serialach telewizyjnych. Z pasji do animacji poświęcił się tworzeniu surrealnych wizualizacji w technice collage nawiązujące do stylistyki steampunk. 

Poprzez serię obrazów zabiera widza w wyjątkową podróż przez sny, wspomnienia, symbole zakorzenione w tradycji kultury. Celem jego jest zbliżenie widza do jego wewnętrznego ja i kontakt z podświadomością. Pokazy tworzone w formie projekcji na żywo jak też mappingów lub instalacji są onirycznym często hipnotycznym doświadczeniem w czasie i przestrzeni.

 

Dotychczas Ari Dykier prezentował swoje prace min. na:

Live Performers Meeting(Cape Town, Rome, Amsterdam), Visual Brasil (Barcelona 2017, 2018), Vj Mapping Tournament(Guadalajara, Mexico), Generate! 2017(Tübingen), Patchlab 2017,2018(Kraków), B-Seite (Mannheim), ER VA 41(Telenoika, Barcelona), ROM (Budapest), Nokta Festival(Opole), Kyiv Lights Festival, Scope Sessions(Spektrum, Berlin), Festival,M3D Andrano Mapping Contest (Andrano, Italy), Live Cinema Festival (Rome), SP Urban Digital, Festival (São Paulo), Festivalito (Montevideo), Vj Experience (Nice), Jesrusalem Light Festival 2019 (Israel), Dour Festival 2019 (Belgium), Circle of Light 2019 (Moscow), Patchlab 2019 (Krakow), Generate! 2019 (Tübingen).

W latach 2017-2018 Ari Dykier współtworzył projekt tworząc wizualizacje do koncertów renomowanej orkiestry barokowej Arte dei Suonatori. Wraz z uznaną flecistką Ewą Liebchen stworzył projekt Vento prezentowany na Live Cinema Festival w Rzymie w 2018.
Jego prace nawiązują do tradycji animacji surrealistycznej jak też szeroko pojętej sztuki. Inspirowane snami, wspomnieniami, baśniami z dzieciństwa czy filmami tworzą unikalny świat.

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
1.Pierwsza Nagroda na VJ Battle Moscow Circle of Light 2019
2. Druga Nagroda Vj Battle Kyiv Lights Festival
3. Druga Nagroda Live Mapping Contest na LPM 2018 Rzym
4. Druga Nagdoda na M3D Andrano Mapping Contest 2018 Włochy
5. Wyróżnienie na Novi Liguri Mapping Contest Włoch

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Ari to prawdziwy sztukmistrz animacji i mappingu. Potrafi ożywić to co nieożywione i wprowadzić widownię we własny, zaczarowany świat.
Kasia Korus
Kurator