Urodził się 7 maja 1977r. Swoje rzemiosło i kunszt artysta doskonali od ponad 15 lat. Umiejętności rozwijał w pracowni rzeźby regionalnego twórcy Zbigniewa Hławiczki. Artur Szołdra wykonuje głównie rzeźby pełne, monumentalne oraz głębokie płaskorzeźby. Zajmuje się też rzeźbą użytkową (unikatowe autorskie meble), samodzielnie projektuje wyposażenie wnętrz (np. lokali), oraz montuje rzeźbione elementy trafnie aranżując je w przestrzeni pomieszczeń.

Znakiem rozpoznawczym artysty są rzeźby o wysublimowanej tematyce związanej z postaciami „fantasy”. Jego prace są ekspresyjne, często magiczne o specyficznym klimacie. Unikatowe dzieła wykonane są przede wszystkim w drewnie, często łączone z inną materią jak miedź, stal czy kamień.

W twórczości Artura Szołdry dominuje postać człowieka i otaczającej go przestrzeni oraz energetyczna relacja pomiędzy nimi. Swoimi formami artysta prowokuje do myślenia i upiększa skwery, ogrody, parki i przestrzenie domów. Na jego koncie jest kilka wystaw autorskich i liczne plenery rzeźbiarskie w kraju i za granicą, gdzie z wielkim uznaniem odbierane są jego prace.

Artysta często uczestniczy w spektakularnych pokazach wycinania rzeźb za pomocą piły spalinowej. Można wówczas śledzić narodziny pięknych monumentalnych kompozycji rzeźbiarskich stworzonych w krótkim czasie, zrobionych niezwykle precyzyjnie i szczegółowo.

Artur Szołdra jest też twórcą statuetki wręczanej laureatom Grand Prix w prestiżowym konkursie „Kryształy RP” podczas ogólnopolskiej Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej.

Większość rzeźb Artura Szołdry znajduje się w kolekcjach prywatnych. Jedyna stała, ogólnodostępna ekspozycja prac artysty znajduje się w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle.

Portfolio artysty: