Nazywam sie Dana Sobolewska. Urodzilam sie i wychowalam na Mazurach, na stałe mieszkam w Stanach Zjednoczonych. Kiedy w latach 80-tych wyladowałam w Nowym Jorku, odkryłam ze to miasto będzie moim miejscem na ziemi i zakochałam się! Od tamtego dnia minęło wiele lat, a ja nadal jestem zakochana w Nowym Jorku po uszy! Niemal każdego dnia podglądałam swoje miasto w obiektywie kamery skąd narodziła się we mnie nowa pasja- FOTOGRAFIA!

Uczyłam się fotografii samodzielnie, mam swój własny styl który rozwijam pozwalając na lepsze poznanie siebie i otaczającego mnie świata.

 

Moje zdjęcia Nowego Jorku sa raczej nietuzinkowe, często bywam w miejscach mało znanych, rzadko odwiedzanych przez turystów a nawet rdzennych nowojorczyków. Dużą role w tworzeniu tych zdjęć odgrywa pora roku i warunki atmosferyczne przez co uchwycone chwile są przedstawione w sposób zupełnie nieprzypominający fotografii komercyjnej. Magia i aura panująca w tym wielkim mieście inspiruje mnie do ciągłych poszukiwań czegoś nowego do odkrycia.

Fotografuje z ciekawości i zainteresowania. Oprócz fotografii moja druga pasja są podróże. Odwiedziłam kilka krajów Europy i Azji, ale najczęściej podróżuje po Stanach Ameryki Północnej. Z każdej takiej wyprawy przywożę mnóstwo wyjątkowych i bezcennych zdjęć do których można wrócic i poczuć jeszcze raz moment i emocje które towarzyszyły mi przy uchwyceniu chwili.

Moje motto:
“Patrz oczyma,fotografuj sercem!”  /David du Chemin/

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Dana ma niesamowitą energię, jako człowiek zawsze pozytywna. Jako twórca zakochana w energii życia, ludziach, Nowym Jorku... Jej zdjęcia mają klimat który pozwala odbiorcy poczuć klimat fotografowanego miejsca. Co dziennie zachwycona życiem!
Kasia Korus
Kurator