Certyfikowany instruktor tańca hiphop i dancehall. Magister inżynier materiałoznawca. Ciągłe poszukiwania, pokora oraz gromadzenie ogromnego warsztatu tanecznego, a następnie doskonalenie się w wybranych technikach nauczyło ją dyscypliny i wytrwałości, które pomogły osiągnąć to co dla niej najważniejsze – móc dzielić się z ludźmi doświadczeniem i zarażać pasją do tańca.

Jest stałą uczestniczką tematycznych imprez gdzie pokazuje wraz z przyjaciółmi jak może wyglądać ten taniec polegający na krokach nie jedynie na “sheak’ach”. Pod jej okiem powstał kolejny squad dh “Blacka Di Gold”. Wielu jej uczniów już zostało młodszymi instruktorami. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Instruktorskie umiejętności szkoliła pod okiem znanych pedagogów (Stanisław Chrzanowski, Ola Karpińska, Anna Beker).

Jej uczeń Mateusz Nowak zdobył tytuł Dancehall KING 2011.Tancerka w spektaklach Teatru Narybek FromPoland (m.in. Prorok, TheSant), tribalowym zespole Nanda Devi, rewiowym Arkadash oraz streetowym BoomBox, gdzie zdobywała doświadczenie scenicznie. Promotorka dancehallu na Śląsku. Jako pierwsza wprowadziła zajęcia, gdzie tańczy się autentyczne kroki powstałe na Karaibach. Organizator cyklicznych obozów dancehallowych z najlepszymi instruktorami w Polsce gdzie nacisk kładziony jest nie tylko na naukę kroków a także na poznanie kultury i historii Jamajki. Jej choreografie zajęły wysokie miejsca na wielu konkursach tanecznych (I miejsce Jawor 2009 i II 2010, I miejsce Lubliniec 2009 i 2010, II miejsce Tychy Underground 2010, III miejsce Gala taneczna Wodzisław Śląski, IV miejsce DancehallClash 2010, I miejsce Lubliniec 2011, Grand Prix Nie łam się 2012, I Msce EUDEZET ALL STARS Łódź 2012). Specjalizuje się w stylach: dancehall, hiphop, house, wacking, bellydance, tribal . Jest  tancerką i założycielką grupy tańczącej czysto jamajski styl DuttyFlames (pokazy m.in. Bday bash Ula AFRO Fryc), założycielkąCentrum Edukacji Taneczno-Artystycznej, organizatorką warsztatów i wielu eventów dancehallowych.

Jako uczestniczka licznych warsztatów miała okazje pracować pod okiem takich choreografów jak Joao Assunciao, Damilola Odusote, Wesley Messias, Jojo Diggs, Regina Schzweizer, Gabriel Francisco, Jey Select, Viet Dang, Trinity, Lil C, Tricia Miranda, Tony Czar, Anthony Key, Nathan Gordon, Lee Daniels, Clara Bajado, Jean Cloud Marginale, Tony Touch, Ivan Blackstock, Tweety, Laure Courtellemont, Vitoria Paciotti oraz Ula Afro Fryc , Cokie Monster, Michalina Rudek, Ola Szlaga, Sandy Candy, Agata Wojtaszek, Malwina Żygowska, Ilona Tadla, Ale Miodowska, Monika Cichocka i wielu innych. Ceniona za kumpelskie podejście do uczniów, autorską metodykę oraz za swój największy atut jakim jest zarażanie ludzi swoją pasją do tańca.

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Świetna tancerka, oddana swojej pasji, a przy tym doskonała instruktorka i promotorka tańca. Utytułowana i ceniona za autorską metodykę nauczania, wyrozumiałość i podejście do uczniów oraz za swój zapał i miłość do tańca, którą dzieli się ze wszystkimi wokół.
Monika Chomiuk
Wiceprezes Fundacji Helisa