Urodziłam się w Krakowie , mieszkam i tworzę w małej malowniczej miejscowości pod Krakowem.
To co mnie otacza znajduje bezpośrednie odbicie w tematyce moich prac.  Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im.Jana Długosza ). W 2000r. zrealizowałam dyplom w pracowni litografii prof. Krystyny Szwajkowskiej.
W swojej twórczości zajmuje się grafiką rysunkiem i malarstwem. Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych oraz plenerach malarskich.

Moją największą inspiracją jest natura, jej światło ulotność chwili oraz struktura kamieni i starych murów. Używając własnej techniki łączącej w sobie litografię, akwarele, pastel oraz rysunek staram się aby światło i powietrze wniknęło w stabilną strukturę kamienia. Moje prace podążają w kierunku form abstrakcyjnych przenikają się stabilne duże formy z jasnym kolorem plam kresek i swobodnych gestów linii.

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Iwona widzi piękno w „zwykłym" murze, kawałku zardzewiałej blachy, odblasku słońca na betonie... Sensualne postrzeganie świata pokazuje się także w kresce i plamie, którą przenosi swobodnie swoje wrażenia na płótno .
Kasia Korus
Kurator