Urodzilam sie na Pomorzu, wychowalam na Kujawach, 20 lat mieszkalam w Małopolsce, a od 9 lat pracuje w Wielkiej Brytanii. Projektuję biżuterię (marka Be Exceptional) i fotografuję naturę. Te dwie dziedziny pozornie różne przeplatają się wzajemnie i uzupełniają. 

Moja biblioteka fotograficzna jest wypełniona obrazami roślin w każdym kształcie i kolorze. Echa świata przyrody odbijają się we wszystkim, co robię. W fotografii staram się uchwycić niepowtarzalny spektakl, często ukryty w formacie makro.

Inspiracja do moich projektów biżuteryjnych zaczyna się od fotografii. Z jednym wspaniałym naturalnym szczegółem uchwyconym i zachowanym w kadrze. Zapachy, uczucia, esencja tej chwili składają się na ostateczny projekt. Symetria i chaos. Geometryczne wzory i kontrastujące palety. Moje kolekcje są zróżnicowane, odzwierciedlając niesamowitą różnorodność natury. Spędzam godziny na wyborze idealnego koloru i projektowaniu kombinacji kryształów, aby stworzyć oryginalny element. Lubię myśleć o swoim czasie jako o inwestycji, inwestycji w satysfakcję i przyjemność, jaką moja biżuteria przynosi kobietom, które ją noszą.

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Biżuteria Joasi jest przepiękna, przyciągająca uwagę, misternie wykonana, to prawdziwe dzieła sztuki. Fotografia z kolei zachwyca uważnością, skupieniem i odkrywaniem detali, faktur, kompozycji, Joasia zauważa to, co przez nieuwagę łatwo przeoczyć.
Katarzyna Korus
Kurator