Kasia Korus (Katarzyna Korus ) tworzę, kreuję, maluję, projektuję…

Pochodzę z artystycznej rodziny, w której pasja do tworzenia była zawsze obecna, zawsze wiedziałam że w życiu chcę wyrażać się przez tworzenie.

Lata nauki w Szkole Sztuk wizualnych i Akademii Długosza dały mi inspirację do dalszych artystycznych poszukiwań oraz poznania wspaniałych twórczych osób. Po ukończeniu Chelsea College of Art and Design zajęłam się także projektowaniem wnętrz, na długie lata stało się to moją pasją.

Wystawiam swoje prace w Polsce i za granicą. Współpracuję z Galeriami w Nowym Jorku, Madrycie, Londynie. Cieszy mnie fakt, że moje obrazy znalazły się na ścianach wielu prywatnych kolekcji na całym świecie.

Obecnie projektuję wnętrza, przedmioty, maluję, tworzę, angażuję się w twórcze dzialania. Moje obrazy mają różną tematykę , nie chcę się ograniczać do jednego sposobu przedstawiania. Wspólnym mianownikiem jest poszukiwanie ciagle nowych sposobów wyrażania. Mieszanie technik, zaskakujące efekty , dekoracyjność , żywotność, kolor, złocenia, duże formaty, określone nazwane formy to do mnie przemawia, tymi sposobami wyrazu działam na odbiorcę. Ścieranie materii, ideii, kolorów oraz symbolicznego przekazu. Pragnę zatrzymać odbiorcę , zachwycić, zastanowić, sprowokować, dać impuls, oderwać od przyziemności.

Czasami obraz jest całością samą w sobie “skończoną opowiedzianą historią” czasami tworzy całość z wnętrzem dla którego był stworzony. Nie ograniczam, nie tworzę ram, raczej staram sie poza nie wychodzić.

Cieszę się, że mogę wyrażać się przez sztukę, że odbiorca na nią odpowiada(reaguje),pragnę dalej się rozwijać i zatrzymywać na płótnie to co nieuchwytne.

Uwielbiam słowa Leonarda da Vinci “nie cofa się , kto zwiazał się z gwiazdami “

www.kasiakorus.com

Portfolio artysty: