Katarzyna Sobocka- urodziłam się w Lubinie, a od ponad 22 lat mieszkam w malowniczej dolnośląskiej wsi. Tu, najbardziej rozbudziłam w sobie potrzebę tworzenia.
Z wykształcenia jestem fotografem, z zamiłowania projektantką i twórcą biżuterii – głównie z miedzi, mosiądzu, srebra, w połączeniu z minerałami, drewnem, naturalnymi sznurkami. Sięgam do pierwotnych form, w symbolach odzwierciedlanych w biżuterii od wieków, dostrzegam bogactwo w różnorodności i nieograniczone źródło inspiracji.
Jestem miłośniczką drzew, naturalnych ogrodów. Od kilku lat z mężem uprawiamy permakulturowy ogród warzywny i ziołowy.
Odnajduję się również w tańcu i malarstwie intuicyjnym.

“…Sztuka i rytuał to głosy ducha .Są energią zdrowienia . Sztuka i zdrowienie to kochająca się para, po wsze czasy połączona srebrną wstęgą. Artyści i uzdrowiciele przeżywają dziś odkrywanie na nowo tego starego związku .W czasach, kiedy sztuka została zdegradowana do roli dekoracji i straciła swoje duchowe znaczenie , a medycyna straciła swoje powiązanie z sercem i intuicją , ponownie dokonuje się połączenie sztuki i uzdrawiania za pomocą rytuału… “.
(Anna Halprin “Taniec jako sztuka uzdrawiania ” )

Tworzę swoją autorską markę biżuterii – Kazani. Jestem współzałożycielką Fundacji „Sztukupuku”, między innymi współautorką projektów „ Naturą kobiety jest tworzyć”, „Nie codzienne rytuały”.

Portfolio artysty: