Artystka młodego pokolenia, ur. 18.01.2002 r. w Tychach. Miłośniczka naturalizmu. W swojej sztuce pragnie pokazać piękno w obiektach czy cechach nieoczywistych, w prostocie i prozaicznych sytuacjach. Tworzy na wielu płaszczyznach, jednak najbliższa jej sercu jest konceptowa moda. Uwielbia DIY, szycie oraz projektowanie. Poza modą jednak, malarstwo i grafika są kolejnymi uwielbianymi przez nią dziedzinami.


„Uwielbiam tworzyć. Sztuka od zawsze była dla mnie ważnym elementem wyrażania siebie. Odkąd pamiętam największe szczęście odczuwałam podczas tworzenia. Owe tworzenie jednak nie ograniczało się jedynie do sztuki. Często najmniejsze, lecz kreatywne rzeczy sprawiały mi najwięcej radości. Uwielbiam pracować z różnorodnymi materiałami, od farb przez glinę aż po tkaniny. W mojej twórczości pragnę stale się rozwijać, próbować nowych idei, środków przekazu i pokazywać siebie.”

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Prace Mai zachwycają swoją naturalnością, odnajduje ona w pozornie prostych scenach piękno, emocje, wrażliwość... Jej oryginalny styl i charakter przykuwa uwagę i zaskakuje.
Monika Chomiuk
Wiceprezes Fundacji Helisa