Zacząłem rzeźbić jako hobby. Mam bardzo kreatywną żonę i podczas wspólnego projektowania naszego ogrodu oraz licznych wizyt na targach i targach ogrodniczych coraz częściej wpadałem na własne pomysły, jak zrobić własną oazę dobrego samopoczucia tak indywidualną i charakterystyczną jak możliwy.

Pracowałem w różnych zawodach rzemieślniczych i dobrze znam zarówno materiały szorstkie, jak i drobne oraz ich obsługę. Moja wieloletnia praca jako lakiernik dla znanego producenta samochodów dała mi bardzo wysoki standard jakości własnej pracy. Jestem artystą samoukiem i codziennie się uczę.

Z twórczością Stanisława Szukalskiego natknąłem się za pośrednictwem popularnego filmu dokumentalnego Netflixa. Nigdy wcześniej nie słyszałem o artyście, ale jego przemyślane i szczegółowe prace, a także geniusz i osobowość fascynowały mnie od pierwszej sekundy. Fakt, że duża część jego prac pozostała szkicami i nigdy nie została urzeczywistniona, sprawił, że postanowiłem spróbować urzeczywistnić jego projekty w hołdzie jego osobie i sztuce własnymi środkami.

Od tego czasu pracuję nad realizacją kilku jego prac i mam nadzieję zaprezentować je szerszej publiczności niż tylko z mojego sąsiedztwa. Próbowałem już nawiązać kontakt z odpowiedzialnymi administratorami jego spadku, aby w razie zainteresowania utwory były dostępne dla szerszej publiczności i tym samym do pewnego stopnia przywrócić Szukalskiego do życia.

Portfolio artysty: