Mathias Vogel – art. Ilustrator

Przygodę z malarstwem zawdzięczam sztuce graffiti. Moja sztuka to przykład odważnych eksperymentów, stylów, mieszanka barw i materiałów. Jestem inicjatorem projektu ,,Sztuka Po(d)rzucona”, którą realizuje na terenie Wrocławia. Porzucam swoje dzieła w przestrzeni miejskiej, chcąc podzielić się swoją wizją i zamiłowaniem do sztuki ulicznej. Całość to ręczna praca, która powstaje pod wpływem impulsów, emocji, doznań, towarzyszących mi w codzienności. Traktuję miasto Wrocław jak wielką galerię, w której wystawiam moje prace na kontakt z jego mieszkańcami. Jak “seryjny morderca” wracam do miejsc, gdzie przykleiłem swoje dzieła, ponieważ lubię obserwować, jak ludzie reagują na moją sztukę. Stworzyłem atrakcję turystyczną dla miasta Bardo. Jest to połączenie przeszłości z teraźniejszością. Dzięki współczesnym technologiom, wykorzystałem kody qr, w których są ukryte historie postaci dawniej żyjących w tym mieście.

Na swojej drodze poznałem wspaniałych ludzi, którzy ukształtowali mnie artystycznie. Między innymi Mistrz Michał Hycki, dr Piotr Saul oraz Prof. Krzysztof Skarbek z Wrocławskiego ASP.

Oprócz Street Artu  bliskie mi jest malarstwo abstrakcyjne. Stworzyłem unikalny styl, który nawiązuje do Nowoczesnego Assemblage. Do swoich prac doklejam materiały, które przekraczają granice płótna, nadając efekt trójwymiaru.  

Portfolio artysty: