Monika Chomiuk, artystka grafik, właścicielka studia projektowego MOCO DECO oraz współzałożycielka i dyrektor kreatywna Fundacji HELISA.

Zawodowo zajmuję się grafiką reklamową, tworzeniem identyfikacji wizualnej, projektowaniem stron www, prezentacji, materiałów drukowanych, reklamą i szeroko pojętym marketingiem. W swoich projektach graficznych ubieram firmy, produkty i usługi w apetyczne, ciekawe, nowoczesne i kreatywne formy.

Poza grafiką komputerową tworzę także projekty artystyczne w tradycyjnych technikach, takich jak malarstwo, rysunek i rękodzieło. Maluję obrazy, tworzę plakaty artystyczne, grafikę użytkową, formy przestrzenne oraz rozmaite projekty na indywidualne zamówienie. 

Jestem miłośniczką sztuki, architektury wnętrz i specjalistką w tworzeniu czegoś z niczego. Największą radość sprawia mi tworzenie instalacji artystycznych i zabawa światłem. Uwielbiam zaskakujące,  multidyscyplinarne i nieoczywiste projekty, ceniąc sobie przy tym balans miedzy kreacją, a pragmatyzmem, umysłem, a sercem. Uwielbiam tworzyć coś z niczego w duchu zero-waste-art.

Kocham naturę, każdą wolną chwilę spędzam w otoczeniu przyrody, lasu, gór, chłonąc ich spokój, niezwykłe piękno i majestat. Natura inspiruje mnie i fascynuje, co staram się przedstawić w moich pracach.

Portfolio artysty: