Doskonale odnajduję się w różnych działaniach artystycznych.

Od wielu lat jestem projektuję scenografie i kostiumy do przedstawień teatralnych. Najwięcej czasu jednak poświęcam ilustrowaniu i pisaniu książek dla młodszych i trochę starszych. Z połączenia pasji powstała autorska książka „Z Duchem (do) Teatru” nominowana do Mądrej Książki 2017.

Ostrym ołówkiem komentuję rzeczywistość. Za prace satyryczne otrzymałam wiele wyróżnień i nagród. Powołałam do życia rysunkową postać Zająca Szarego Obywatela. 

Podczas autorskich warsztatów artystycznych uczę najmłodszych tego, co sprawia mi największa radość twórczą: książki, myślenie wizualne, karykatura (we współpracy z Muzeum Karykatury w Warszawie).

Energii nabieram podczas malowania w pracowni. Używam ciepłej palety barw. Dominują motywy botaniczne lub szerzej ujętej natury, jej piękna i ułomności.

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Portfolio artysty:

cytat ikona helisa
Niesamowita Nika, bardzo barwna i wielowątkowa artystycznie postać. Malarstwo Niki daje się poznać jako kontrastowe, kolorowe, opowiadające, graficzne proste plamy, kreski, światłocienie, bez zbędności, bardzo konkretne. Można uwielbiać je za kolory, formy i opowieści. Osobiście uwielbiam jej Królika Szarego Obywatela, ale to już inna historia... może kiedyś także ją Wam opowiemy?
Kasia Korus
Kurator