Julia (19l.), Weronika (19l.) i Oliwia (21l.) Zaitz – trzy siostry, które profesjonalnie zajmują się improwizacją taneczną i choreografią. 

Zaczynały od grup formacyjnych, gdzie  zdobywały medale na Mistrzostwach Europy i Świata (federacji IDO) w kategorii Hip Hop. Obecnie reprezentują ekipę Art Of Popping, z którą wystąpiły m.in. na deskach Teatru Słowackiego w Krakowie. Siostry zaczęły również tworzyć i rozwijać się w trzyosobowym składzie. W 2020 roku zaznaczyły swoją pozycję na street’owej scenie tanecznej, zdobywając m.in. drugie miejsce na międzynarodowych zawodach Ladies Dictionary w kategorii All Styles. Dziewczyny można zobaczyć również w teledyskach i projektach komercyjnych. 

 

Siostry Zaitz stworzyły oprawę taneczną do klipu „OBP”, autorstwa Abradaba, Rahima i Kleszcza oraz nawiązały współpracę z zespołem Pride. Weronika wystąpiła w teledysku Bovskiej do piosenki „Kwaranstany”, a Julię zobaczyć możemy w produkcji Pepsi „Taste The Beat”. Jako duet bliźniaczek, a także w trio występowały na licznych wernisażach artystki Marthy Mulawy z którą nawiązały dłuższą współpracę. Swoim tańcem uświetniały także otwarcia showroomów i klubów. 

Obecnie Julia, Oliwia i Weronika oferują pokazy solowe, w duecie oraz w trio ze stworzoną choreografią, bądź występy freestylowe w technikach Hip Hop i Popping. Na co dzień dzielą się swoją wiedzą prowadząc regularne zajęcia oraz warsztaty. Systematycznie współorganizują również wydarzenie o nazwie Kraków Robi Krok, które na celu ma integrację tancerzy podczas wspólnego treningu z nauczycielami najwyższej klasy. Pod tą samą nazwą dziewczyny współprowadzą konto na platformie Instagram, publikując inspiracje taneczne z całego świata.

 

Galeria:

Portfolio artystek:

cytat ikona helisa
Energiczne, eteryczne i niezwykle utalentowane młode tancerki, a przy tym zgrane i w pełni zsynchronizowane siostry.
Monika Chomiuk
Wiceprezes Fundacji Helisa